A mobilház telepítési költsége sokunkat foglalkoztat, hiszen egyre nagyobb sikernek örvend a konténerház, amely egyszerűségével, de mégis nagyszerű tulajdonságaival hódít most már hazánkban is. Kifejezetten könnyű és gyors telepítés, személyre szabható belső terek, 4 évszakos kivitelezés és mobilitás jellemzi ezeket a mozgatható és kompakt lakóegységeket.
Mindazonáltal, hogy tökéletes nyaralóként szolgálnak, a modulok összeépítésével akár többszintes családi fészek, iroda vagy üzlethelyiség is válhat belőle. A fantáziád szabhat csak határt a felhasználásának.
Mindezek után sokunkban merülhet fel a kérdés, hogy mindezt mégis mennyiért? Melyek azok a plusz költségek, amik a mobilház árán felül terhelni fognak? Hogyan számold ki az össz befektetést? Olvass tovább és tudj meg többet!
A mobilházak telepítési költsége
A mobilház mindazonáltal, hogy kedvező áron beszerezhető, annak telepítési költsége is alacsony, hiszen az konténerház egy darabban érkezik a helyszínre, csupán a víz és az áram lakóegységhez történő kivezetését, valamint igény esetén az előzetes tereprendezést szükséges a megrendelőnek biztosítania.
A mobilházak előnyei
A mobilházak sokkal költséghatékonyabb lakhatási formának számítanak, mint a kertes házak vagy panellakások. A konténerházak kedvező beszerzése mellett fenntartásuk tekintetében is kifejezetten takarékosak.
A legjobb benne, hogy egy mobilház esetében nincsen építkezési folyamat, amellyel nem csak tetemes összegeket spórolhatsz meg, hanem rengeteg energiát és időt is. Vannak azonban olyan feladatok, amelyeket mindenképpen szükséges elvégezned és melyek pénzbefektetéssel járnak akkor is, ha a mobilházra esik a választásod.
Milyen költségekkel jár a mobilház telepítése?
Egy mobilház esetében nincs szükség masszív és nagy teherbírású beton alapra, hiszen az alapjául szolgáló acél vázszerkezet ellenére kis súllyal rendelkezik. Így a költséges és az időigényes teli betonalap helyett készíthető sávalap, vagy pedig kellő magabiztossággal alkalmazható talajcsavar is.
Talajcsavar, mint a mobilház alapja
Mobilházak esetében pedig a legideálisabb választás a talajcsavar, hiszen ahogyan a ház is mobilis, a talajcsavar alap is tetszés szerint mozgatható. Így abban az esetben, ha költözés előtt állsz, nem kell újból alapot készítened mobilházadnak egy újabb helyszínen, hanem elegendő csak kicsavarni, majd újra felhasználni a talajcsavarokat.
A talajcsavarok darab ára telepítéssel együtt – teherbírástól és szériától függően megközelítőleg 10.000-40.000 Ft közé tehetők. Azok darabszáma a mobilházak nagyságán, súlyán, a terület típusán, valamint az igény esetén hozzáépítendő terasz nagyságán múlik, de sokkal költséghatékonyabb, mint a beton alkalmazása.
A telepítéssel járó további költségek
Előzetesen a mobilházakat is tervezni, valamint engedélyeztetni kell. Ehhez pedig a telek felmérésére van szükség. Mindez pár százezer forintos összegre tehető. A tereprendezés is plusz kiadás lehet, abban az esetben, ha a talajcsavarokat választod nem kell foglalkoznod a telek egyenetlenségével, hiszen a csavarok segítségével mindez kiküszöbölhető.
A mobilházak szállítása nem egyszerű feladat. Speciális kamionra és kísérő autóra van szükség ahhoz, hogy a helyszínre kerüljön a lakóegység. Mindehhez pedig külön engedély szükséges, hiszen a forgalom fenntartása miatt csak éjszaka kivitelezhető.
Végül pedig a közüzemek bekötését szükséges megrendelőként intézni, mely abban az esetben, ha a telek közelében fut a vezeték, akkor igen csekély összeg. Ma pedig már önfenntartó módszerekkel is felszerelhető a mobilház, így ezzel a lépés akár ki is hagyható.
Szeretnél pontosabb információt kapni az általad preferált mobilház modul áráról? Keresd fel weboldalunkat vagy lépj kapcsolatba velünk! Kollégáink készséggel állnak rendelkezésedre.